Muzeum Mladoboleslavska a Společnost historického baletu Praha si dovolují pozvat na výstavu Benátky Benátkám, která se bude konat ve dnech 3. května až 12. června ve výstavní síni muzea v 2. poschodí zámku v Benátkách nad Jizerou. Členové společnosti se pravidelně účastní tradičního a slavného karnevalu v italských Benátkách s vlastnoručně vyrobenými kostýmy a maskami. V letošním roce vystoupí také v Benátkách nad Jizerou na prvomájových městských slavnostech a poté své kostýmy a masky zapůjčí na výstavu. Návštěvníci si budou na výstavě moci prohlédnout také řadu fotografií z benáteckého karnevalu i z dalších aktivit společnosti a ískat nové poznatky o dlouhé historii této významné slavnosti.